ד"ר בן יצחק בראיון אצל דן מרגלית על פעילות פחד ואומץ במוח האנושי

האם ניתן ללמוד להתמודד עם פחדים? האם והיכן קיים מרכז אומץ במוחנו? וכיצד נראה מוח שעמיד יותר בפני משברים ומצוקות רגשיות? על כל אלו בקטע הבא.

כיצד התמודדות עם רגשות שליליים מועילה לנו?

ד"ר קרן בן יצחק מסבירה כיצד מערכת הרגשות שלנו מסתעפת ומדוע חשוב לפנות מקום גם לעצב ולכאב רגשי על מנת להשיג שליטה על ההתמודדות שלנו עם הכאב שליליים בתוכנו?

פודקאסט - שיחה מרתקת עם ד"ר בן יצחק על מערכת הרגש במוחנו

כיצד היא פועלת? כיצד נראה מוח מאוהב? ומה "מאפשר" הוצאת נטיות אלימות אל הפועל?
בואו ללמוד על מושג השליטה במוחנו, וכיצד אנו מסוגלים להכיל ולשלוט על התחושות שלנו? כיצד ניתן להימנע מפחדים או מסיטואציות שבהן אנו חוששים מהתפתחות של רגשות שליליים בתוכנו?

ד"ר קרן בן יצחק בשיחה עם סמדר טל - בקול ישראל רשת א'

מדוע חשוב להרגיש ולהתמודד עם עולמנו הרגשי? כיצד ניתן ללמד את המוח להתמודד טוב יותר עם משברים ומה הופך מוח מסוים לעמיד יותר?
כיצד ניתן לשהות במצב של כאב מבחלי להעניק לו מימד קטסטרופלי וכיצד ניתן לקצר אותו? מהו הפסיפס החוויתי שלנו אשר משפיע על היכולת שלנו להתמודד עם משברים או חולשות?

ד"ר קרן בן יצחק בשיחת לילה עם דנה ספקטור ורן שריג בתכניתם

שיחה על מוח מאוהב, על היכולת שלנו לווסת רגשות, לצנזר דחפים ויצרים ועוד. חוקרת המוח ד"ר קרן בן יצחק מספרת על המחקר החדש שטוען כי אפשר למחוק פחדים - "המוח הוא איבר לומד ומשתנה ולכן מאוד נתון להשפעה לטוב ולרע".

ראיון עם ד"ר קרן בן יצחק בתכנית ערוץ 1 - שישי בחמש

שיחה על הקשר ההדוק בין מצבו הרגשי של האדם לתפקודו ובכלל על התלות הישירה בין רגש לקוגניציה, ומה הקשר בין הכרה במצבו הרגשי של הילד במסגרות חינוכיות.

האם לכל רגש יש איזור משלו במוח? כיצד המוח משלב בין רגשות שונים?

ד"ר קרן בן יצחק משיבה על שאלות אלו בתכנית גלילאו ומסבירה כיצד מבנה המוח אחראי על מערך הרגשות שלנו.

גלילאו

ד"ר קרן בן יצחק מתארחת בתכנית הטלוויזיה גלילאו

מהו מבנה המוח האנושי וכיצד הוא פועל? כיצד המוח מייצר רגשות שונים ומחשבות מגוונות? כיצד המוח שלנו אחראי לאישיות הייחודית שלנו? ד"ר קרן בן יצחק משיבה על שאלות אלו ועוד בתכנית גלילאו של הטלוויזיה החינוכית

ערוץ 2

כיצד מערכת הרגש פועלת במוח ומהי חשיבותה?

ד"ר קרן בן יצחק מתארחת בערוץ 2 ומסבירה על המשמעות וההשלכות של ניתוק רגשי, על החשיבות העצומה של הענקת לגיטימציה להרגיש כל רגש שעולה בתוכנו ועל הנזקים השונים הנגרמים כתוצאה מניתוק רגשי.

המקצוענים ערוץ 10

המקצוענים - ערוץ 10

האם וכיצד רגשות פועלים בתוכנו? מדוע חשוב להרגיש וכיצד ניתוק והדחקה רגשיים פוגעים באיכות חיינו - ראיון עם ד"ר קרן בן יצחק (מומחית למדעי המוח) עם שירה פליקס מתוכניתה “המקצוענים” בערוץ 10.

מדעי הטבע - אסכולות

מדעי הטבע - אסכולות

ד"ר קרן בן יצחק מזמינה אתכם להעשיר במיגוון רחב של קורסים מתחום מדעי הטבע: נלמד איך נוצרו כדור הארץ וכוכבי הלכת, ונתעמק באיבר המרתק ביותר בגוף האדם - המוח. נבין כיצד הוא משפיע על המערכת הלימבית-ריגשית, ומדוע מערכת הרגש חשובה לנו ונחוצה לנו כדי שנוכל לחיות חיים איכותיים ומרגשים יותר.

מחקר חדש של דר קרן בן יצחק

מחקר חדש בבר-אילן מסייע לזהות נטיות אובדניות אצל המתבגרים

המחקר החדש מנתח את הסיבות ליצירת תנאי התנהגות אובדנית בגיל ההתבגרות, וקובע בין השאר כי העברת המסר שניתן להתמודד עם כל רגש – קשה ככל שיהיה – חיונית להמשך חייו של המתבגר. המאמר בנושא פורסם בערוץ המדע באתר הארץ, המשותף עם בר-אילן מאת ד”ר קרן בן יצחק.

אני מרגיש משמע אני קיים

אני מרגיש משמע אני קיים

ביאליק שאל מה זו אהבה, אך מהו רגש בראייה רחבה? היכן הוא שוכן וכיצד פועל? שאלות אלו ואחרות, נוגעות בכולנו, היות ולכולנו עולם רגשי שבחלקו אינו פתור. על חשיבות הרגש והנזקים בניתוקו או הדחקתו. מאמר מאת ד”ר קרן בן יצחק.

כיצד מגיב מוחם של מתבגרים לביקורת?

כיצד מגיב מוחם של מתבגרים לביקורת?

ד"ר קרן בן יצחק מתארחת בערוץ המשפחה, ומציגה מחקר על השינויים המתרחשים במוחם של מתבגרים בעת קבלת ביקורת מהוריהם. ממצאי המחקר חושפים כי היכולת לוויסות רגשי בקרב בני נוער עדיין לא בשלה וכי יכולתם להרגעה עצמית גם כן עדיים לא שלמה.