דר קרן בן-יצחק

ד"ר קרן בן-יצחק

ד"ר קרן בן יצחק בוגרת המסלול המשולב למדעי המוח באוניברסיטת בר אילן, בעלת תואר שלישי - Ph.D, במדעי המוח ובעלת תואר שני - M.Sc, בפסיכולוגיה מחקרית - ניסויית בבר אילן. בשנת 2011 סיימה קרן את הדוקטורט שעסק בפיתוח כלי לאבחון נטיות אובדניות בקרב ילדים ומתבגרים.

במחקרה, פיתחה קרן כלי לחשיפה ואבחון פוטנציאל אובדני בקרב מתבגרים, ויישמה אותו לראשונה עם בני נוער המאושפזים בבתי חולים פסיכיאטרים שונים בארץ.

שנים רבות עסקה קרן במסגרות שונות לטיפול בנפגעי נפש.

הקורסים והסדנאות שפיתחה, מועברים כיום במרכזי האוניברסיטה הפתוחה השונים ברחבי הארץ.

במהלך עבודתה עם נפגעי נפש קשים בגיל כה צעיר, ובשילוב עם לימודיה בתחום הפסיכולוגיה ומדעי המוח, ראתה קרן אפשרות נוספת המשלבת לראשונה בין ממצאים מחקר המוח ובין חוויה רגשית. שילוב זה בא לידי ביטוי בהרצאות אותן מעבירה.

מצוקה רגשית נובעת מחוסר מוכנות, אמונה ורצון להתמודד עם עולם רגשי כאוב (שנוצר עקב חוויות חיים שונות). מצוקה זו, עלולה להתעצם בגילאים צעירים, בעיקר אם סביבת הילד או המתבגר אינה תומכת או בריאה עבורו.

הפרעות ומחלות נפשיות שונות, נובעות מניתוק והדחקת רגשות קיצונים (ניתוק רגשי קיים בכולנו במידה זו או אחרת) ומהרצון להימלט מתודעה כואבת, אך הכאב שנוצר מהניתוק עצמו, רב עוד יותר ומקנה תחושה של ניתוק מה"עצמי", של סבל עמוק ומוליד רצון לברוח מחיים אברסיביים לעיתים עד כדי חידלון.

לאור האמור לעיל, רואה קרן חשיבות עצומה בהעברת נושאים אלו ובעיקר את הנזקים השונים שנגרמים מניתוק והדחקת רגשות (נזקים מוחיים, גופניים ונפשיים) ובהצגת אלטרנטיבה שונה, דרכה ניתן להתמודד עם האתגרים הרגשיים שכולנו ניצבים בפניהם במהלך חיינו.

ההרצאות, הקורסים והסדנאות שפיתחה קרן, עוסקים בתפקידי הרגשות שלנו וכוללים הצגה והסבר על מבני המוח השונים שאחראים על רגשות, על פגיעות במבנים אלו, על מנגנון ההדחקה במוח ועוד. כמו כן, ההרצאות שמות דגש על חשיבות הנגישות אל העולם הרגשי ועל הצורך ה"בוער" שקיים בכולנו - להרגיש.